BR-N.O. Regional Prep schedule

Golf

Girls

Divisions I and II

Region II

Wednesday

At LSU Golf Course

Tee times start at 8 p.m.

Boys

Division I

Region I-Districts 1-2

Monday

At Farm d’Allie Golf Club-Carencro

Tee times start at 11 a.m.

Division I

Region I-Districts 3-4

Tuesday

At Carter Plantation-Springfield

Tee times start at 8 a.m.

Division II

Region II-Districts 3-4

Monday

At Santa Maria Golf Course-Monday

Tee times start at 8 a.m.

Division III

Region II-Districts 3-4

Tuesday

At Santa Maria Golf Course-Monday

Tee times start at 8 a.m.

Division IV

Region II-Districts 3-4

At LSU Golf Course

Monday

Tee times start at 8 a.m.

Tennis

Division I, Region II

Thursday-Friday

At Highland Road Park-BR

Matches start at 8 a.m.

Division I, Region III

Monday-Tuesday

At UNO Tennis Center

Matches start at 9 a.m.

Division II, Region II

Monday-Tuesday

At Highland Road Park-BR

Matches start at 8 a.m,

Division II, Region III

Monday-Tuesday

At Renaissance Health and Racquet Club-Houma

Matches start at 8 a.m.

Division III, Region II

Monday-Tuesday

At Independence Park

Matches start at 9 a.m.

Division III, Region III

Monday-Tuesday

At Nicholls State-Thibodaux

Matches start at 9 a.m.

Division IV, Region II

Tuesday-Wednesday

At Forest Park-BR

Matches start at 8 a.m.

Division IV, Region III

Monday-Tuesday

At City Park New Orleans

Matches start at 9 a.m.

Division V, Region II

Monday-Tuesday

At Episcopal School of Acadiana-Cade

Matches start at 9 a.m.

Division V, Region III

Monday-Tuesday

At City Park New Orleans

Matches begin at 9 a.m.

Track

Class 5A, Region 2

Thursday

At Dutchtown High

Field events 2:30 p.m., running events 5:30 p.m.

Class 5A, Region 3

Thursday

At Thibodaux High

Field events 2 p.m., running events, 5 p.m.

Class 4A, Region 2

Thursday

At University of Louisiana at Lafayette

Field events 1 p.m., running events, 5 p.m.

Class 4A, Region 3

Wednesday

At East Jefferson High

Field events 3 p.m., running events 6 p.m.

Class 3A, Region 2

Wednesday

At ULL

Field events 1 p.m., running events 6 p.m.

Class 3A, Region 3

Wednesday

At Jewel Sumner

Field events 3:30 p.m., running events 6 p.m.

Class 2A, Region 2

Tuesday

At Episcopal-BR

Field events 2 p.m., running events 4:30 p.m.

Class 2A, Region 3

Tuesday

At St. Scholastica

Field events 3 p.m., running events 5 p.m.

Class 1A, Region 2

Tuesday

At ULL

Field events 2 p.m., running events 6 p.m.

Class 1A, Region 3

Wednesday

At Thibodaux High

Field events 3 p.m., running events 5:30 p.m.

Class B, Region 3

Tuesday

At Bell City

Field events 1 p.m., running events 3:30 p.m.

Class C, Region 3

Tuesday

At Walker High

Field events 4 p.m., running events 6:30 p.m.