LHSAA State Wrestling Tournament pairings

Semifinal pairings

Division I.

106 pounds: Mason Mauro, Brother Martin vs. Alex Betteridge, East Ascension; Devyn Breaud, Rummel vs. Ben D’Antonio, Jesuit .

113: Mitch Capella, Jesuit vs. Hunter Taylor, Lafayette; Taylor Gambill, Brother Martin vs. Connor Stampley, Comeaux.

120: Paul Klein, Brother Martin vs. Chris Meraux, St. Paul’s; Tyler Mire, Rummel vs. Jacob Dale, Comeaux .

126: Austin Meyn, Brother Martin vs. Stefon Foster, Ehret; Brennan Taylor, Catholic vs. Matt Calcote, Rummel.

132: Connor Campo, St. Paul’s vs. Trey Duhon, Sulphur; Matthew Mire, Catholic vs Rick LaCava, Rummel.

138: James Claitor, Catholic vs. Michael Bernard, East Ascension; David Englehardt, St. Paul’s vs. Dominic Casadaban, Brother Martin.

145: Tyler Frame, Rummel vs. Sidney Rodriguez, Catholic; Efosa Eboigbe, Jesuit vs. Dominic Iovenitti, St. Paul’s.

152: Tyrek Malveaux, Comeaux vs. Ashton Queyrouze, Jesuit; Tanner LeBlanc, St. Paul’s vs. Devin LeBlanc, Brother Martin.

160: Brandon Luckett, Catholic vs. Josh Crochet, Sulphur; Jordan Peterson, St. Paul’s vs. Patrick Hoppe, Brother Martin.

170: Daniel Albrecht, Brother Martin vs. Ethan Eisenhardt, Fontainbleau; Michael Darwin, Rummel vs. Jimmy Brown, Jesuit.

182: Kyle Delaune, Brother Martin vs. John Brands, St. Paul’s; Michael Daiy, Lafayette vs. Gage Grush, Jesuit.

195: Manny Armour, Jesuit vs. Matthew Perez, Sulphur; Caleb Sutton, Catholic vs. Yehia Riles, Brother Martin ..

220: Myles Nash, Catholic vs. Joshua Tapia, Brother Martin; Rae Juan Marbley, Denham Springs vs. Ora Wayn Broussard, Sulphur.

285: Ross Brister, Brother Martin vs. Ty Simpson, Zachary; Zachary Creel, Jesuit vs. Conor Karwath, East Ascension.

Division II.

106: Brock Bonin, Teurlings vs. Dylan Holiday, Haughton; Beau Bush, Holy Cross vs. Colt Olinde, Live Oak.

113: Andrew Aucoin, Sam Houston vs. Troy Hebert, Teurlings; Alex Simmaly, Parkview vs. Jacob Chenevert, Live Oak.

120: Alex Nicosia, Holy Cross vs. Dean Roberts, Live Oak; Angello Medina-Perez, Grace King vs. Tristan Lee, Teurlings.

126: Cody Hill, Live Oak vs. Nick Arbourgh, Belle Chasse; Javorski Batiste, Northside vs. Collin Guerra, Holly Cross.

132: Jorge Sanchez, Cox vs. Jordan Mastrianni, Belle Chase; Jacob Rees, Teurlings vs. Nick Bonick, Holy Cross.

138: George Benoit, Holy Cross vs. Andrew Pousson, St. Louis; Brennan Trosclair, Teurlings vs. Seth Bosarge, Live Oak.

145: Andre Dean, Benton vs. Bryant Montero, St. Thomas More; Cody Tomas, Parkway vs. Anthony Taylor, Huntington.

152: Travis Thibodeaux, Teurlings vs. Lehrue Stevens, St. Louis; Austin Doyle, Holy Cross vs. Brandon Briones, Grace King.

160: Louis Stutes, St. Louis vs. Mitchell Youngblood, St. Michael; Brice Duhe, Holy Cross vs. Kody Woodson, Shaw.

170: Conway Lebleu, St. Louis vs. Javian Adams, Northside; Blake Faust, Shaw vs. Jimmie McBride, Teurlings.

182: Nick Schneider, Teurlings vs. Robert Chenevert, Benton; Porter Dazet, Holy Cross vs. Donnie Berg, St. Michael.

195: Orlando Calhoun, Northside vs. Daniel Relayson, Holy Cross; Blake Brock, Live Oak vs. Logan Thompson, Belle Chasse.

220: Daniel Kincade, Northside vs. Robert Kennedy, Belle Chasse; Trey Jones, Riverdale vs. Michael Yeatman, Holy Cross.

285: Reginal Markray, Huntington vs. Cameron Ferguson, Sam Houston; Jordan Showalter, Holy Cross vs. Allen Kincade, Northside.

Division III

106: Prentice Spurlock, Curtis vs. Armand Zachary, Loyola; Will Medick, Epsicopal vs. Logan Griffin, Thomas Jefferson.

113: Raymond Bushnell, Basil vs. Spencer Savoie, Thomas Jefferson; Bradley Wright, Evangel vs. Baret Sanchez, Brusly.

120: Wyatt LeJeune, Brusly vs. Christopher Hall, North DeSoto; Bryce Cortez, Curtis vs. Kelby Comeaux, South Cameron.

126: Austin Scalisi, North Vermillion vs. Cole Pannell, Doyle; Toby Hebert, Brusly vs. Xavier Chism, Bossier.

132: Trevor Schermer, Brusly vs. Gavis Cotez, Basile; Reid DiMaggio, Holy Rosary vs. Oscar Telles, Bossier.

138: Brent Matherne, Thomss Jefferson vs. Don Stufflebeam, Brusly; Benjamin Kirkikis. Evangel vs. Joshua Wicke, Grand Lake.

145: Grant Godso, Redemptorist vs. Coby Manuel, Rayne; Marshall Hll, Parkview vs. Colin Laird, North Vermilion.

152: Alex Martin, De La Salle vs. Brody LeMaire, North Vermilion; Thomas Lambert, Lakeside vs. Koby Mancuso, Brusly.

160: Brandon Ashlock, Evangel vs. G’Corey Fulllilove, Curtis; Mason Deshotel, Basil vs. Bruce Vincent, North Vermilion.

170: Matt Adams, Fisher vs. DeVine DeRamus, Calvary Baptist; Dillon Prejean, Brusly vs. Trenton Pelloquin, Basil.

182: Jalen Oliver, Bossier vs. Chris Thompson, Calvary Baptist; Stetson Keen. North DeSoto vs. Colin Vaughn, Norh Vermliion.

195: Billy Marcantel, Rayne vs. Jameson Picou, Grand Lake; Jerald Amaya, Evangel vs. Tyler Sullivan, Calvary Baptist.

220: Brennan McKnight, Rayne vs. Mason Pembo, Curtis; Bradley Ashlock, Evangel vs. Donnie Edwards, Bossier.

285: Spencer Lemoine, John Curtis vs. Kirk Wilson, Dunham; Logan Williams, Evangel vs. Lyle Geary, Holy Rosary.