LGA Junior Amateur Championship

TPC Louisiana, New Orleans

Wednesday’s pairings (Round 1)

Hole, time

No. 1

7:30 a.m.: Landon Covington, Denham Springs; Mark Taylor, Queen Alexandria; Mark Bienvenu, Baton Rouge.

7:39 a.m.: McGee, Logan, Raceland; Elston, Triston, Baton Rouge; Hollingsworth, Jorda, Denham Springs.

7:48 a.m.: Richardson, Mason, West Monroe; Hubicz Jr., James, Baton Rouge; North, Jack, Calhoun.

7:57 a.m.: Cantrell, Corbin, Benton; Kirkland, Joey, West Monroe; Beaubouef, Bryce, Morgan City.

8:06 a.m.: Zachary Ginn, Denham Springs; Graham Maxwell, Alexandria; Jacob Wyatt, Bossier City.

8:15 a.m.: Daniel Alford, Ruston; Matt Ramsey, Mansfield; Colin Troxler, Luling

8:24 a.m.: Powell, Triston, Calhoun; Scott Ford, Thibodaux; William Meyers, Baton Rouge.

8:33 a.m.: Joey Partin , Gonzales; Colton Blagrove, Slidell; Josh Carnes, Monroe.

8:42 a.m.: Kristofer Kerr, Loranger; Johnny Maxwell, Ruston; Will Dufour, Gretna.

8:51 a.m.: Nolan Timon, Stonewall; Garrett Dolecheck, Monroe; Michael Sotile III, Baton Rouge.

9 a.m.: Carter Toms, Shreveport; Price Butcher, New Orleans; Thomas Ruli Jr., Mandeville

9:09 a.m.: Davis Field, St. Francisville; Trey Winstead, Baton Rouge; Nicklaus Daniel, Covington.

9:18 a.m.: Jeff Berry, Keithville; Michael Ferrer, Covington; Sam Barton, Baton Rouge

Noon: William Dupont, Thibodaux; Troy Leger, Mandeville; Cade Thibodaux , Patterson

12:09 p.m. Steven Benoit, Marrero; Parker Johnson, Baton Rouge; Connor Nolan, Benton.

12:18 p.m.: Gunnar Russell, Shreveport. Hunter David, Lafayette; Ryan Mundine, Slidell.

12:27 a.m.: Charlie Flynn, Alexandria; Jacob Hamner, Houma; Collens Tennis, Monroe.

12:36 p.m.: Ryan Fulton, Crowley; Steve Riolo, Slidell; Sean Donovan, Mandeville.

12:45 p.m.: Tyler Armstrong, Zachary; Zachary Barrios, Slidell; John Tompkins, Ruston.

12:54 p.m.: Derek Bowens, New Orleans; Carlo Carino, Harvey; Brock Broussard, Estherwood.

1:03 p.m.: Kyle Estay, Lockport; Alexander Billeaud, Broussard; Christoph Hernandez, New Orleans.

1:12 p.m.: Sheldon Johnson, Baton Rouge; Cole Kendrick, Natchez; Nolan Lambert, Gretna.

1:21 p.m.: Cameron Little, Baton Rouge; Raymond Poche, Covington; Wondell Smith Jr, New Orleans.

1:30 p.m.: Jack Wier, Monroe; Gentry Borill, Crowley; Jake Duet, Galiano

No. 10

7:30 a.m.: James Capps, Baton Rouge; Jim Schroeder, Slidell; Beau Briggs, Covington.

7:39 a.m.: Hayden White, Benton; Joel Boyett, Calhoun; John Harris, Slidell.

7:48 a.m.: Alex Anderson, Baton Rouge; Grant Glorioso, Metairie; Logan Leary, Geismar.

7:57 a.m.: Parker Ford, Thibodaux; Matthew Jakuback, Baton Rouge; Thomas Wilmore, Alexandria.

8:06 a.m.: Nicholas Bruce, Cut Off; Evan Lefort, Luling; Peter Mata, Baton Rouge.

8:15 a.m.: Beau David, Lafayette; Luke Lucky, Natchitoches; Micah Goulas, New Iberia.

8:24 a.m.: Josh Lucky, Natchitoches; Miller Maestri, Baton Rouge; Stewart Perilloux, Zachary.

8:33 a.m.: Ryan Alford, Shreveport; Jacob Bergeron, Slidell; Blake Caldwell, Ponchatoula.

8:42 a.m.: Eric Brown, Lake Charles; Justin Caldwell, Ponchatoula; Peyton Cooley, Baton Rouge.

8:51 a.m.: Stephen Wall, Madisonville; Grant Welch, Baton Rouge; Brennan Leblanc, Baton Rouge.

9 a.m.: Matthew Andrus, Lafayette; Gage Primeaux, Lake Charles; Ryan Rider, Lake Charles.

9:09 a.m.: Jack Tolson III, Opelousas; Drew Gonzales, Lafayette; Hunter Theriot, Metairie.

9:18 a.m.: Thomas Dartez, New Iberia; Michael D’albor, Plaquemine; Jamison Thomassee, Opelousas.

Noon: Dylan Pastorick, Baton Rouge; Frankie Manale, Baton Rouge; David Doherty, Mandeville.

12:09 p.m.: Cameron Hagle, Broussard; Hunter Maxwell, Calhoun; Daniel Schroeder, Baton Rouge.

12:18 p.m.: Brady Bennett, Zachary: Colton Ryan, Benton; Tyler Cain, Walker

12:27 p.m.: Nicholas Beard, Zachary; Donnie LaCombe, Gonzales; John Davis, Lafayette.

12:36 p.m.: Miles Scarbrough, Berwick; Hunter Campbell, Zachary; Jacob Billeaud, Lafayette.

12:45 p.m.: Nick Davis, New Iberia; Chance Queen, Alexandria.

12:54 p.m.: Brandon Rogillio, Baton Rouge; Christopher Wilson, Mandeville.

1:03 p.m.: Damin Strydom, Mandeville; Dawson Tolar, Jonesboro; Matt Weber, Scott.

1:12 p.m.: Andrew Bennett, Zachary; Jacob Hill, Bossier City; Nicholas Patterson, Houma.

1:21 p.m.: Ryan Dupuy, Baton Rouge; Kyle Bennett, Zachary; Ben Crawford, Monroe.