Capital City Swim League leaders

Capital City Swim League

Top times

as of Oct. 5

Girls

50-yard freestyle: Caroline Beene, St. Joseph’s Academy, 25.12. Chanler Turnley, Episcopal, 25.89. Clayton Black, SJA, 25.89.

100 freestyle: Katelyn Rodriguez, SJA, 56.93. Chanler Turnley, EHS, 57.03. Victoria Padial, SJA, 57.06.

200 freestyle: Katelyn Rodriguez, SJA, 1:59.08. Clayton Black, SJA, 1:59.31. Chanler Turnley, EHS, 2:03.59.

500 freestyle: Jolee Liles, Parkview Baptist, 5:31.29. Danielle Miles, PBS, 5:32.37. Sarah Stevens, EHS, 5:37.16.

100 backstroke: Caroline Beene, SJA, 1:02.86. Bethany Seagraves, SJA, 1:04.15. Sarah Kudijaroff, Dutchtown, 1:04.18.

100 breaststroke: Chanler Turnley, EHS, 1:12.52. Amy Miller, SJA, 1:12.73. Jolee Liles, PBS, 1:14.87.

100 butterfly: Caroline Beene, SJA, 1:00.11. Jeanne Frederic, SJA, 1:01.68. MC Beaver, SJA, 1:02.81.

200 individual medley: Mary Katherine Miller, SJA, 2:17.31. Jeanne Frederic, SJA, 2:20.36. Jolee Liles, PBS, 2:20.94.

200 medley relay: SJA 1:55.86. EHS 2:01.92. Lutcher 2:07.77.

200 freestyle relay: SJA 1:45.93. EHS 1:51.09. LHS 1:52.73.

400 freestyle relay: SJA 3:48.90. EHS 3:59.39. PBS 4:12.19.

Boys

50 freestyle: Colin Bone, Catholic, 22.44. Graham Gardner, CHS, 22.98. Brady Grenfell, CHS, 23.20.

100 freestyle: Graham Gardner, CHS, 51.25. Jackson Forbes, CHS, 51.80. Lance Michael Rodriguez, 52.09.

200 freestyle: Mason Hutchinson, East Ascension, 1:48.57. Colin Bone, CHS, 1:49.16. John Miller, Parkview Baptist, 1:49.43.

500 freestyle: John Miller, PBS, 4:52.68. Mason Hutchinson, EAHS, 4:53.18. Colin Bone, CHS, 5:03.00.

100 backstroke: Nick Seagraves, CHS, 56.19. Brady Grenfell, CHS, 59.50. Kirkland Mawae, Dunham, 59.53.

100 breaststroke: Alex Goay, CHS, 1:05.43. Matt Frederic, CHS, 1:05.78. Jonathan McKeough, CHS, 1:06.07.

100 butterfly: Mason Hutchinson, EAHS, 54.57. Colin Bone, CHS, 55.23. Brady Grenfell, CHS, 55.32.

200 IM: Mason Hutchinson, EAHS, 2:02.21. John Miller, PBS, 2:05.37. Braden Nyboer, CHS, 2:09.38.

200 medley relay: CHS 1:42.48. Walker 1:53.08. CHS 1:53.28.

200 freestyle relay: CHS 1:35.78. Lutcher 1:38.15. Zachary 1:38.68.

400 freestyle relay: CHS 3:24.54. Walker 3:41.86. Episcopal 3:49.21.